Get Adobe Flash player

admin

1 marzec, piątek
1. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. dla szkół g. 8.15.
2. I piątek miesiąca, SP, g. 8.15.
3. I piątek miesiąca, nawiedzenie chorych, g. 9.30-12.30,
4. katecheza chrzcielna, g. 19.00,

2 marzec, sobota
1. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas, g. 9.00-10.30;
2. Nabożeństwo pierwszych sobót, g. 17.15
3. 33-dniowe rekolekcje DNM – 13 dzień + adoracja g. 19.00-20.30;

3 marzec, niedziela
1. Adoracja od godz. 15.00. + Msza św. o g. 18.00,
2. Spotkanie przygotowujące do I Komunii św. dzieci i ich rodziców, g. 11.00,
3. Chrzest św. dzieci – g. 13.00;
4. spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem, g. 16.30

4 marzec, poniedziałek
Dzień Kalasantyński, g. 18.00,

6 marzec, środa
Środa Popielcowa, Msza św. szkolna g. 8.15

8 marzec, piątek
1. Wspomnienie Św. Faustino Migueza, pijara.
2. XIV Pielgrzymka Gimnazjalistów Pijarskich do Sanktuarium

9 marzec, sobota
1. Dzień Formacyjny księży proboszczów i rektorów (Dom Rekolekcyjny na Bielanach), g. 10.00–14.00.
2. 33-dniowe rekolekcje DNM – 20 dzień + adoracja g. 19.00-20.30.

10 marzec, niedziela
1. I Niedziela WlkP
2. Anna Szcześniak, niepełnosprawna malarka, g, 10.00-14.00
3. spotkanie Domowego Kościoła, g. 15.00-19.00

11 marzec, poniedziałek
Dzień chorych, Msza św., pn, g. 11.00,

13 marzec, środa
Święto Papieskie i 6. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra, Msza św. w Świątyni Opatrzności, g. 17.30.

15 marzec, piątek
Katecheza przed chrztem dziecka, g. 19.00

16 marzec, sobota
1. Dzień Formacyjny księży wikariuszy i rezydentów (Dom Rekolekcyjny na Bielanach), g.10.00–14.00.
2. Finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im ks. Onufrego Kopczyńskiego, g. 12.00,
3. 33-dniowe rekolekcje DNM – 27 dzień + adoracja g. 19.00-20.30.

16/17 marzec, sobota/niedziela
Nocne czuwanie, g. 21.00-5.00

17 marzec, niedziela
1. II Niedziela Wielkiego Postu: Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
2. Zespół Vis Bonum
3. Chrzest św. dzieci, g. 13.00;
4. Msza św. z udziałem przedszkolaków, g. 16.00
5. Spotkań Małżeńskich (mała grupa), g. 15.00 do 18.00

18-20 marzec, poniedziałek-środa
Rekolekcje wielkopostne dla szkół

22 marzec, piątek
33-dniowe rekolekcje DNM – 32 dzień + Droga Krzyżowa g. 19.00;

23 marzec, sobota
1. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas, g. 9.00-10.30.
2. 33-dniowe rekolekcje DNM – 33 dzień + Akt pokuty, g. 19.00;

24 marzec, niedziela
Akt zawierzenia DNM uczestników 33 dniowych rekolekcji, g. 14.30.

27 marzec, środa
Modlitwa w intencji Ojczyzny – Grupa Odrodzenie – o. Józef Markowicz, g. 15.00-18.00

28 marzec, czwartek
Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu i intronizacji NSPJ, od g.15.00, a Msza św. w tej intencji o g. 18.00.

30 marzec, sobota
1. Wielkopostny dzień skupienia dla pracowników Kolegium. g. 9.00-13.00
2. DNM – Wieczór z Maryją, g. 18.00-21.00

30-31 marzec, sobota-niedziela
Przymierze Miłosierdzia – Ruah

31 marzec, niedziela
Rozpoczęcie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcjonista: ks. Radosław Warenda SCJ.


A + M + P + I

Artykuł pt. Świadectwo kobiety po rozwodzie

Informacje o grupie Zanurzeni we krwi Chrystusa

Zadaniem publikacji artykułu jest pomoc w dotarciu do osób po rozwodzie, które chcą żyć w czystości i do zagrożonych małżeństw.
Zdajemy sobie sprawę z małego poczucia grzechu cudzołóstwa w obecnych czasach, wiemy jak bardzo są objęte opieką ze strony kościoła związki niesakramentalne, (spotkania, rekolekcje, opieka kapłana) - poprzez nasze modlitwy pamiętamy również o nich.


30.12.2018
Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach (ul. Gwintowa 3) w niedzielę, 30 grudnia, 2018 r. Najpierw była celebrowana Msza św. pod przewodnictwem J.Em. Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Matropolity Warszawskeigo, o godz. 16.00. Po Eucharystii dzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy w sali teatralnej pod kościołem. Ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości spotkanie miało tytuł przewodni: „Gdzie jest nasze Betlejem?”

1. Rozpoczniemy ją 2 stycznia 2018 r., w kolejności odwrotnej niż w roku minionym, tzn. od ulicy Polskiej, a zakończymy przy ul. Melomanów.

2. W tym roku nie udamy się z kolędą do rodzin, które mieszkają

a. przy ulicy Bartyckiej, numery nieparzyste, od nr 5 do 103,
b. oraz przy ulicy Bluszczańskiej, numery parzyste od nr 32 do 76. Przepraszamy!

3. Wizytę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o g. 16.30, a w soboty o g. 15.00.

4. Udamy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które figurują w kartotece parafialnej.

5. Nowych mieszkańców parafii, którzy mają wolę przyjęcia duszpasterza, prosimy, aby się zgłosili się do parafii telefonicznie lub mailowo.

6. Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, jeśli się zgłoszą, to nawiedzimy je w ramach uzupełnień.

7. Podtrzymujemy zasadę, że w czasie odwiedzin nie przyjmujemy ofiar. Swój dar możecie złożyć w kopercie na tacę, uczestnicząc we Mszy św. w niedzielę. Dziękujemy!

8. W okresie kolędowania kancelaria parafialna we wtorki, czwartki i soboty będzie funkcjonować bez zmian, a w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 15.00 do 16.00. Jeśli dla kogoś te godziny są niemożliwe, to prosimy o kontakt mailowy.

9. Dołóżmy starań, by rodzina była w komplecie.

10. Prosimy o przygotowanie krzyża, świecy, wody święconej, kropidła, Pisma św., a uczniowie zeszytów do religii. Woda święcona będzie wystawiona do zabrania po świętach w przedsionku kościoła.

11. W intencji Rodzin, które nawiedzamy, modlimy się, celebrując Msze św. w dni powszednie o g. 7.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.

12. Plan wizyty duszpasterskiej:
2.01. środa – ulice: Polska, Wolicka, Gąsocińska
3.01. czwartek – ulice: Kątna, Antoniewska, Piramowicza
4.01. piątek – od g. 16.30 – ulice: Siekierkowska, Spiralna
5.01. sobota – od g. 10.00 – ulice: Korzenna, Kobylańska, Mocna, Budzikowa, Zegarowa.
7.01. poniedziałek – ul. Nadrzeczna, Gwintowa, Gościniec nr 6-24, Koszykarska
8.01. wtorek – ul. Gościniec 26-42, Gościniec 3-53, Bluszczańska 4 i Bluszczańska 6
9.01. środa – ul. Cytrynowa, Daktylowa, Figowa
10.01. czwartek – ul. Bluszczańska 3-27, Ananasowa
11.01. piątek – ul. Bluszczańska 61, 63, 65, 67
12.01. sobota – ul. Bluszczańska 69, 69A, 69B, 69C, 73
14.01. poniedziałek – ul. Batalionu AK Karpaty od 1 do 1D
15.01. wtorek – ul. Batalionu AK Karpaty 3 + 5 + 5A + 5B, Grupy AK Krybar 1, 3, 3A, 3B, Bartycka nr 2-12A + Rodzynkowa
16.01. środa – ul. Grupy AK „Krybar” 5, 5A+5B, 7, 7A, 7B, 7C
17.01. czwartek – Bartycka 20
18.01. piątek – ul. Żenczykowskiego 1-12
19.01. sobota – ul. Ponikowskiego, Ku Wiśle, Wasiutyńskiego, Dyżewskiego i Pszenickiego
21.01. poniedziałek – ul. Bartycka 22B, 22C, ul. Niewielka 29, 29A, 30, 31, 31A
22.01. wtorek – ul. Bartycka 115, 115A, ul. Pod Kopcem, ul. Grupy AK „Północ” n-ry nieparzyste
23.01. środa – ul. Grupy AK „Północ” 4
24.01. czwartek – ul. Grupy AK „Północ” 2
25.01. piątek – ul. Melomanów 2 i 2A
26.01. sobota – ul. Melomanów 4 i 6
28.01. poniedziałek – ul. Melomanów 8 i 10.
29.01. wtorek – uzupełnienia
01.02. piątek – uzupełnienia

Kalendarium młodzieży 2018/2019:

Co tygodniowe spotkania w niedzielę o 16.30 (poza niedzielami, kiedy są spotkania dla bierzmowanych)
12 – 14.10.2018 r. – Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie
28.12.2018 r. – 01.01.2019r. – Sylwester pijarski w Poznaniu
01/02.06.2019 r. – XXXIV Spotkanie Młodych Lednica 2000

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA
Kalendarium kandydatów do bierzmowania (grupa zaawansowana) w 2018 r.:

A. Zawansowani:
16.09.2018 r. – g. 16.30
07.10.2018 r. – g. 16.30 (spotkanie młodzieży z o. Rafałem, a o. Proboszcza z rodzicami bierzmowanych)
Triduum (przygotowanie bezpośrednie do bierzmowania):
18.10.2018 r. – g. 18.00 (czwartek)
19.10.2018 r. – g. 18.00 (piątek)
20.10.2018 r. – g. 9.30 (sobota)
21.10.2018 r. – g. 18.00 (niedziela)
28.10.2018 r. – g. 18.00 (niedziela) – Msza św. dziękczynna za sakrament bierzmowania i agapa

B. Początkujący:
Kalendarium kandydatów do bierzmowania (grupa poczatkująca – uczniowie z III klas gimnazjalnych i starsi) w 2018/2019 r.:
23.09.2018 r. – g. 16.30 – spotkanie inaugurujące przygotowania do bierzmowania dla kandydatów i ich rodziców!!! (spotkanie w teatrze)
28.10.2018 r.– g. 16.30
25.11.2018 r. – g. 16.30
02.12.2018 r. – g. 16.30
13.01.2019 r. – g. 16.30
17.02.2019 r. – g. 16.30
03.03.2019 r. – g. 16.30
05.04.2019 r. – g. 18.00 (piątek)
13.04.2019 r. – g. 11.00 (sobota) – XXXIV ŚDM w Diecezjach (pielgrzymka do Świątyni Opatrzności)
12.05.2019 r. – g.16.30
01/02.06.2019 r. – g.7.30 (sobota) – Wyjazd na 23 spotkanie młodych Lednica 2000

Przy wyszukiwaniu informacji wystarczy wpisać słowo lub jego część.