Wielki Czwartek, dn. 24 marca 2016 r.

1. Drodzy Parafianie, cieszę się Waszym udziałem w Liturgii Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna obchód Świętego Triduum Paschalnego.

2. Dziękuję wszystkim pracownikom i wolontariuszom, którzy dotychczas włączyli się przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne, w tym dzisiejszą Liturgię Wieczerzy Pańskiej.

3. Dziękuję o. Andrzejowi Szczepaniakowi, Panom Pawłowi Godzwonowi i Wojciechowi Kiniorskiemu, którzy przygotowali Kaplicę Przechowania (Ciemnicę).

4. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Porządek adoracji według ulic. Wykaz jest na tablicy ogłoszeń, na kartkach pod chórem i na stronie internetowej Parafii. Przychodząc w swojej godzinie zapewnimy stałą obecność przed Chrystusem Eucharystycznym.

5. Przypominam, jutro w Wielki Piątek. Adoracja w Kaplicy Przechowania od g. 7.00. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o g. 18.00.

6. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do g. 24.00 i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

7.
Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.
Osoby starsze i nieco młodsze, które ukończyły 14 lat, winny w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. W kościele o godz. 15.00. Przy wyjściu ze świątyni można zaopatrzyć się w obrazki Jezu, ufam Tobie z tekstem modlitwy.