15.05.2016
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej  jest jednym z najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym w życiu każdej parafii. W pijarskiej parafii pw. NMP Królowej Wyznawców i Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach 15 maja 2016 roku do I Komunii Św. przystąpiło 57 dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Mszy św. przewodniczył o. Tadeusz Suślik, proboszcz. Dopełnieniem uroczystości był Biały Tydzień. W kolejne dni dzieci i ich rodzice uczestniczyli w Mszy św. i, z racji Roku Miłosierdzia, poznawali świętych: Brata Alberta, Siostrę Faustynę, Maksymiliana Marię Kolbe, Jan Paweł II i Bł. Matkę Teresa z Kalkuty. Od nich uczyli się wypełnienia uczynków miłosiernych wobec ciała i duszy.
o. SP