Get Adobe Flash player

W nocy z 29 na 30 grudnia nieznani sprawcy zniszczyli figurę NMP Niepokalanie Poczętej z kapliczki przy skrzyżowaniu ulic Siekierkowskiej i Gościniec.

W niedzielę, 8 stycznia, wspólnota parafialna modliła się, celebrując Mszę świętą i adorując Jezusa Chrystusa w intencji wynagradzającej Bogu Wszechmogącemu i Najświętszej Maryi Pannie za ten akt zbezczeszczenia, prosząc o miłosierdzia i przemiany dla sprawców.

Dnia 21 marca 2017 r. Parafia otrzymała pismo z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów, która odmówiła „wszczęcia dochodzenia w sprawie dokonanego w dniach 29/30 grudnia 2016 r. w Warszawie przy skrzyżowaniu ulic uszkodzenia figurki Maryi poprzez jej zbicie czym spowodowano straty w kwocie nie większej niż 500PLN na szkodę Parafii NMP Królowej Wyznawców tj. czyn z art. 288 par. 1 kk i na podstawie art. 17 par. 1 pkt 2 pkp z uwagi na fakt, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego a stanowi wykroczenie w myśl art. 124 kw.

Dnia 26 marca 2017 r. została odprawiona Msza św. w intencji Fundatorów kapliczki i figury Maryi Niepokalanej i tych, którzy się o nią troszczą w ciągu roku. Po Mszy św. została poświęcona nowa figura Maryi Niepokalanej, ufundowana przez Pana Tomasza.

Dziękujemy wszystkim osobom, które uporządkowały kapliczkę i jej otoczenie, jak również tym, którzy wzięli udział w procesji. Bóg Zapłać!

Comments are closed.

Przy wyszukiwaniu informacji wystarczy wpisać słowo lub jego część.