O G Ł O S Z E N I A
Wielki Czwartek, dn. 13 kwietnia 2017 r.

1. Dziękuję za złożone życzenia: dzieciom z s. Karmelą i członkom Rady Parafialnej, Waszym przedstawicielom. Dziękuję tym, którzy modlą się zakonników i kapłanów, w tym także osobom, które czynią to regularnie w ramach apostolatu Margaretek.

2. Dziękuję za udział w Liturgii Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Święte Triduum Paschalne.
3. Dziękuję pracownikom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wolontariuszom, którzy włączyli się przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne.

4. Dziękuję o. Bogdanowi Dufajowi za przewodniczenie liturgii, a o. Stanisławowi Płaszewskiemu za wygłoszenie kazania.

5. Dziękuję Zespołowi Wokalnemu Con Forza z Zarzenia wraz z p. Sławomirem Kuczkiem, za oprawę wokalną liturgii.

6. Dziękuję przygotowaniu Kaplicę Przechowania (Ciemnicę) o. Andrzejowi Szczepaniakowi i o. Rafałowi Petkowiczowi, oraz ich wspomagającym Panu Wojciechowi Kiniorskiemu i młodzieńcom Franciszkowi i Konradowi.

7. Po zakończeniu liturgii będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

8. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Porządek adoracji według ulic. Wykaz jest na tablicy ogłoszeń, na karteczkach pod chórem i na stronie internetowej Parafii. Przychodząc w swojej godzinie zapewnimy ciągłą obecność przed Chrystusem Eucharystycznym.

9. Jutro w Wielki Piątek, adoracja w Kaplicy Przechowania od g. 7.00. W Kościele nie celebruje się Mszy Świętej. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.00.

10. Przypominamy, że jutro wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania do końca życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a ci, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli 60, są nadto zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych.

11. Jutro o g. 15.00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania koronki. Obrazki Jezu, ufam Tobie z tekstem tej modlitwy są na stoliku z prasą.

12. Przygotowujemy się do procesyjnego przeniesienia Pana Jezusa do Kaplicy Przechowania – Ciemnicy.