O G Ł O S Z E N I A
Wigilia Paschalna, 15 kwietnia 2017

1. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za czynny udział podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii paschalnej. Zachęcamy, aby już indywidualnie dopełnią warunków odpustu.

2. Dziękuję wszystkim, którzy w czwartek, wczoraj i dzisiaj uczestniczyli w liturgii Triduum paschalnego.
Bardzo dziękuję tym, którzy podczas celebracji pełnili funkcje i posługi:
Liturgicznej Służbie Ołtarza,
lektorom i psalmistom, kantorom,
ceremoniarzom,
Zespołowi Wokalnemu Con Forza,
chórowi parafialnemu Apparenti.

3. Dziękuję Parafianom, którzy adorowali Chrystusa Pana w Kaplicy Przechowania bądź w Grobie Pańskim.

4. Dziękuję wszystkim, którzy licznie i hojnie odpowiedzieli na apel i przekazali dar na bezdomnych przy ul. Polskiej 33. Panu Józefowi Lewandowskiemu dziękuję poświęcenie całego dnia na odbieranie darów i dostarczenie ich do schroniska.

5. Jutro Niedziela Wielkanocna:

a. Procesja rezurekcyjna i Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego o g. 7.00, która będzie celebrowana w intencji Parafian oraz w intencji śp. Pani Eugenii Władysławy Papis z racji I rocznicy śmierci o radość życia wiecznego z Bogiem.

b. Asystę procesyjną proszę o podjęcie posługi podczas procesji.

c. Dziewczynki sypiące kwiaty proszę, by zgłosiły się do siostry Karmeli kwadrans przed rozpoczęciem procesji. Dziękuję tym, którzy suszyli płatki kwiatów i je przekazali.

d. Przed procesją będą rozdane teksty pieśni wielkanocnych, abyśmy aktywnie uczestniczyli w procesji. Warto zabrać okulary do czytania.

6. W Sanktuarium będzie koncert/oratorium Resurrexit w wykonaniu chóru Keryx, zespołu instrumentalnego i solistów pod kierownictwem o. Ireneusza Wybraniaka, paulina, w przyszłą niedzielę, 23 kwietnia, o g. 19.00. Zapraszamy.

7. Życzenia:

Pascha to przejście.

Przejście Żydów z Egiptu, domu niewoli, do Ziemi Obiecanej.

Przejście Jezusa, Mesjasza Pańskiego, ze śmierci do życia.

Dla nas Wielkanoc też niech będzie prawdziwym przejściem.

Przejściem od naszych słabości, grzechów, nałogów do wolności.

Przejściem do mocniejszej wiary i większego zaufania Bogu.

Przejściem, które wzmocni nasze świadectwo o zmartwychwstaniu Jezusa,
byśmy nieśli „promień” Jego światła w różne życiowe sytuacje:
w te szczęśliwe, czyniąc je piękniejszymi i chroniąc je od egoizmu
oraz w te bolesne, wnosząc w nie pokój i nadzieję.