Zapraszamy na wokalno-instrumentalne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się
w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie, ul. Gwintowa 3 w dniach 14-16 września 2018 r.
Warsztaty skierowane są do osób obdarzonych słuchem muzycznym, które przez muzykę liturgiczną chcą rozwijać swoje talenty i pogłębić relację z Bogiem przez muzykę liturgiczną.

Zgłoszenia należy kierować na adres e-mailowy: warsztatynasiekierkach@gmail.com
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, parafia, e–mail, telefon, głos (sopran, alt, tenor, bas) lub instrument (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, trąbka, klarnet, fagot, róg, harfa).

Termin zgłoszeń: 3 września 2018 r.
Koszt warsztatów: 70 zł
Opłata obejmuje udział w zajęciach, śpiewnik warsztatowy, obiad i kolację w sobotę oraz obiad w niedzielę.
Dokładny plan warsztatów będzie podany na początku września.

Prowadzący:
Małgorzata Wałaszek
Wokalistka, autorka pieśni liturgicznych , wierszy i piosenek. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Prowadziła Scholę Duszpasterstwa Akademickiego „Freta10”. Współpracowała z zespołem„Mirabilia Musica”, chórami Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego” i „Kameleon” .
Obecnie prowadzi chóry:„ Queen’s Choir”, „Passio Vivens”.
Uczestniczyła w wielu projektach muzyczno i teatralnych: m.in w warsztatach z Claire Lefilliâtre
i Stèphane’em Fuget’em. Przygotowywała chór i orkiestrę na XII Międzynarodowy Festiwal Renesansu i Baroku Amerykańskiego „Misiones de Chiquitos”.
Autorka projektu „Koncert Atmosferyczny”.
Interesuje się muzyką baroku latynoamerykańskiego i twórczością Szekspira. Lubi zabawy słowne.

Sławomir Kuczek
Absolwent Instytutu Muzykologii KUL (specjalność: organy i dyrygentura). W latach 1998 – 2005 nieprzerwanie współpracował z Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W 2014 r. ukończył wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca UMFC w klasie prof. Ryszarda Zimaka.
Śpiewał z zespołami: ”Musica Mundana”, „Musica Sacra”.
Jako artysta sceny, w czasie sezonów koncertowych 2002 – 2005, występował na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie biorąc udział w takich realizacjach, jak: „Carmen” G. Bizeta czy „Straszny Dwór” S. Moniuszki.
Jako chórzysta koncertował w Polsce i poza granicami kraju (Niemcy, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Republika Południowej Afryki, Chile, Słowenia, Izrael, Argentyna, USA).Występował także jako tancerz i solista Zespołu Pieśni i Tańca SGH w Warszawie.
Jest założycielem Chóru „Canticum Sacrum” w Warszawie: założycielem i dyrygentem Zespołu „Con Forza” w Warszawie oraz współtwórcą i członkiem Zespołu „The Nine”, z którym w 2012 roku wyjechał na tournée do USA.
Obecnie prowadzi zajęcia muzyczne i teatralne przy Okręgu Mazowieckim Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie. Na swoim koncie ma nagrania płytowe oraz występy radiowe.
Od 2014 r. jest reżyserem i kierownikiem artystycznym grupy kabaretowej „Zadra” w Aninie.