Wielki Czwartek, dn. 28 marca 2013 r.

1. Dziękuję wszystkim pracownikom i wolontariuszom, którzy dotychczas włączyli się przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne, w tym dzisiejszą Liturgię Wieczerzy Pańskiej:
2. Dziękuję o. Markowi Kudachowi i młodym Annie, Konradowi i Maciejowi, którzy przygotowali Kaplicę Przechowania (Ciemnicy).
Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Zapraszamy do niej wszystkich Parafian, a zwłaszcza mieszkańców ulic: ul. Gwintowa, Antoniewska i ul. Ananasowa.
Porządek adoracji na jutro i pojutrze na tablicy ogłoszeń, na kartkach przy prasie pod chórem i na stronie internetowej Parafii. Przychodząc w swojej godzinie zapewnimy stałą obecność przed Chrystusem Eucharystycznym.
3. Młode małżeństwo Daria i Oskar Styczyńscy z Parafii św. Aleksandra wystąpili w kilkunastu parafiach warszawskich z propozycją modlitwy w intencji kapłanów swojej Parafii. Modlitwą jest antyfona maryjna Pod Twoją obronę, odmawiana codziennie przez rok za jednego wylosowanego prezbitera. Jeśli ktoś z Parafian chciałby podjąć tę inicjatywę, to koszyczki z naszymi imionami są wystawione pod chorem. Za dar modlitwy już dziś dziękujemy.
4. Po zakończeniu liturgii kapłani usiądą w konfesjonałach i będzie można skorzystać z sakramentu Pokuty.
5. Jutro, w Wielki Piątek:

a. Adoracja od godz. 7.00 do godz. 24.00.
b. Jutrznia w Kaplicy Przechowania o godz. 7.30.
c. Spowiedź święta: godz. 7.00 – 8.00 i 16.00 – 17.45.
d. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
e. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.
f. Post ścisły. Są do niego zobowiązani wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
g. Wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązuje ona wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, bez górnej granicy wieku, tj. aż do śmierci.

6. W sobotę podczas błogosławienia pokarmów będzie można złożyć dar na biednych mieszkańców naszej Parafii.