Beneficjent:
Tytuł przelewu:
Cel – kult religijny
dar jubileuszowy
PLANOWANE PRACE W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ WYSTROJU KAPLICY NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NAUCZYCIELKI MŁODZIEŻY

Z okazji 70 rocznicy objawień Jezus Chrystusa i Maryi Panny na Siekierkach i 25 rocznicy erygowania Parafii NMP Królowej Wyznawców, Parafialna Rada Duszpasterska wyszła z inicjatywą, aby darem jubileuszowy Parafian i Pielgrzymów był uporządkowany wystrój Kaplicy Obrazu Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Opracowanie projektu powierzono p. Iwonie Jesiotr-Krupińskiej, która wraz z mężem Mariuszem jest autorką wystroju wnętrza kościoła.

Planuje się wykonać następujące prace:
1. Wymiana drzwi do kaplicy na podobne do drzwi głównych, zewnętrznych i wewnętrznych (zdjęcie nr 1).
zdjęcie nr 1 drzwi wejsciowe
2. Zawieszenie obrazu, który przedstawia pierwsze objawienie Maryi na Siekierkach autorstwa Marii Wolenberg-Kluzy, na wprost drzwi wejściowych. W tym celu jedno z trzech okien zostanie zasłonięte płytą regipsową. Obraz będzie bez ram (zdjęcie nr 2).
zdjęcie nr 2
3. Powiększenie ściany głównej kaplicy przez usunięcie obecnego łuku i zamurowanie drzwi do zakrystii.
4. Na ścianie głównej będzie zawieszony obraz Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Jego ramy drewniane zostaną zastąpione płytą szklaną (zdjęcie nr 3).
zdjęcie nr 3a
5. Rozwieszenie szklanych płatków kwiatów na głównej ścianie wokół obrazu (zdjęcie nr 4).
zdjęcie nr 4
6. Ołtarz i ambonka będą wykonane z grubych płyt marmurowych, rzeźbionych wg załączonego zdjęcia (nr 3). Ambonka od wewnątrz będzie mieć dwie półki na księgi.
7. Po obu stronach ołtarza zostaną zawieszone długie pionowe gabloty na wota (zdjęcie nr 3).
8. Ławki pojedyncze, białe, z klęcznikami (zdjęcie nr 3).
9. Dywan niebieski.
10. W kaplicy nie przewiduje się umieszczenia tabernakulum, gdyż znajduje się tuż obok, w kościele.
W/w prace zostały zaakceptowane przez Komisję Architektoniczno-Artystyczną Archidiecezji Warszawskiej.
zgd