Wielki Piątek, 18 kwietnia 2014 r.

1.
W tym roku Kaplicę Przechowania (Ciemnicę) przygotowali młodzieńcy Konrad i Maciej wraz o. Markiem Kudachem.
Natomiast Grób Pański, z inicjatywy Parafialnej Rady Duszpasterskiej, zaprojektował i wykonał parafianin, p. Wojciech Kiniorski. Dziękujemy.

2. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza i wolontariuszom za wypełnienie funkcji liturgicznych.

3. Dziękuję chórowi parafialnemu Apparenti pod kierownictwem p. Jana Wiącka i członkom Zespołu Wokalnego Con Sforza wraz p. Sławomirem Kuczkiem.

4. Pozostając w postawie dziękczynnej pragnę najpierw poinformować, ze w minionym roku z własnej inicjatywy panie Anna i Jolanta Wilkowskie z ul. Gościniec oraz pani Barbara Janiszewska z ul. Polskiej przeprowadziły remont kapliczki przy skrzyżowaniu ul. Siekierkowskiej z ul. Gościniec.

5. W tym tygodniu za przyzwoleniem właściciela działki p. Błażejko panowie Krzysztof Dufaj i Adam Stankowski wymienili krzyż przy ul. Antoniewskiej. Paniom i panom bardzo dziękujemy.

6. O tej Liturgii, która kończymy do jutrzejszej Wigilii Paschalnej wyłącznie przed krzyżem się uklęka.

7. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

8. Po zakończeniu liturgii kapłani usiądą w konfesjonałach i chętnych wyspowiadają.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godziny 24.00. Zapraszam na nią wszystkich Parafian, a zwłaszcza mieszkańców z wyznaczonych ulic. Porządek adoracji wg ulic jest podany na stronie internetowej Parafii, na tablicy ogłoszeń, na kartkach na ostatnich ławkach. Dziękuję tym, którzy dzisiaj już podjęli adorację.
10. Jutro w Wielką Sobotę:

a. Adoracja od godz. 7.00 do godz. 19.45.
b. Jutrznia w Grobie Pańskim o godz. 7.30.
c. Spowiedź święta: godz. 9.00 – 17.00.
d. Święcenie pokarmów od godz. 9.00-17.00.
e. Podczas błogosławienia pokarmów radni parafialni będą przyjmować darowane potrawy na stół świąteczny dla bezdomnych przy ul. Polskiej 33.
f. Drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
g. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

11. Proszę, aby jutro asysta się przygotowała się do niedzielnej procesji rezurekcyjnej, która odbędzie się o godz. 7.00.