25 grudnia 2014

Tylko na pasterce:

1. Biorąc udział w Mszy Świętej sprawowanej w noc Narodzenia Pańskiego, przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem, podobną do tej, której doświadczyli pasterze betlejemscy przed przeszło dwoma tysiącami lat. Tę radość zanieśmy teraz do naszych domów.

2. Chociaż ten, kto bierze udział w pasterce, czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia we Mszy Świętej w uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jednak zapraszamy Was na Mszę Świętą w ciągu dnia po to, by okazać miłość Panu Bogu i wynagrodzić Mu za Msze Święte opuszczone w ciągu roku z różnych powodów. Przypominamy, że wierni, którzy przyjęli Komunię św. podczas pasterki, mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

3. Po uroczystym błogosławieństwie odśpiewamy kolędę na zakończenie zgromadzenia liturgicznego, a po niej będzie możliwość połamania się opłatkiem. Zapraszam.

W ciągu dnia:
4. Jutro, w piątek, drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika.
Msze Święte według porządku niedzielnego.
Tradycyjnie zostanie odczytany List Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Taca będzie przeznaczona na tę uczelnię.
Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższą niedzielę, w święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Mszę św. o godz. 15.30 będzie celebrował ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, uczestnicząc w opłatku Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej.

6. Zaś w niedzielę, 4 stycznia o godz. 11.00, będziemy gościć na Mszy św. i po niej Chór Epifania pod dyrekcją p. Zuzanny Falkowskiej, który wykona najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne różnych epok. Już dziś zapraszamy.

7. Pracownikom i współpracownikom Parafii za prace przedświąteczne w kościele, a zwłaszcza Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za rozprowadzenie opłatków i świec na stół wigilijny dziękujemy.

Drodzy Parafianie i Szanowni Pielgrzymi, Wam wszystkim życzymy dużo miłości, radości i pokoju płynących z faktu narodzenia Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.
Dziecię Jezus niech Wam dopomoże trwać mocno w postawie nawrócenia i w wierze.
Niech Was hojnie obdarza swym błogosławieństwem w życiu rodzinnym i aktywności zawodowej.
Niech udzieli Wam łaski, o którą Go szczególnie prosicie.
Błogosławionych Świąt!