Get Adobe Flash player

20-31.07.2015

Dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej Kolegium Zakonu Pijarów im. ks. Onufrego Kopczyńskiego z Warszawy w dniach: 20 – 31 lipca 2015 roku przebywały na Koloniach w Augustowie na Mazurach.

Po raz kolejny dzieci ze szkoły pijarskiej jak również z terenu parafii pijarskiej na Siekierkach poznały piękny zakątek naszej Ojczyzny – Polski. Tym razem był to Augustów i okolice. Pogoda dopisywała i większość czasu dzieci spędzały nad wodą – pływając, bawiąc się, odbywając małe przejażdżki kajakiem czy też próbując sił na nartach wodnych. Odbył się turniej gier zespołowych. Nie zabrakło ogniska i pieczenia kiełbasek. Dzieci zwiedziły Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, odbyły wycieczkę do Białowieży. Odwiedziły również miejsca po których wędrował św. Jan Paweł II – klasztor w Wigrach, Sanktuarium w Studziennicznej.

Wybraliśmy się również w podróż wąskotorową kolejką do Płociczna. Wielką atrakcją cieszyła się podróż statkiem Sejny przez jeziora i śluzy do Studziennicznej. Wielką atrakcją były pokazy kawalerii, która przeżywała 100 lecie istnienia na terenie Augustowa. Odwiedziliśmy także Szczuczyn Mazowiecki – przepiękny kościół popijarski i budynki dawnej szkoły pijarskiej w tym miasteczku. Dzięki pomocy p. Beaty Zaborek odbył się konkurs talentów i tzw. „chrzest kolonijny” nad jeziorem. Słowem atrakcji bardzo wiele. Dzieci szczęśliwe i radosne podróciły do swoich domów rodzinnych. Każdego dnia polecaliśmy się opiece Bożej w modlitwie porannej i wieczornej.

Nad grupą 44 dzieci czuwała kadra wychowawców: p. Monika Wilkoszewska, p. Monika Dufaj, oraz p. Anita Semczuk i p. Magdalena Lubkiewicz; dołączyła także p. Beata Zaborek. Wielką pomoc okazał p. kierowca Waldemar Wilkoszewski z Łowicza. Nad całością czuwał o. Stanisław Płaszewski.
Naszą bazą była bursa międzyszkolna w Augustowie www.bursaaugustów.pl

Wyrażamy wdzięczność Dobremu Bogu, naszym Aniołom Stróżom i św. Patronom oraz wszystkim, którzy okazali pomoc i życzliwość: kierownictwu Bursy i kadrze, jak również o. Dyrektorowi Bogdanowi Dufajowi i Fundacji „Krąg Przyjaciół Dziecka” za wsparcie wyjazdu i dobroczyńcom.

Augustów – Warszawa, 2015

Comments are closed.

Przy wyszukiwaniu informacji wystarczy wpisać słowo lub jego część.