Get Adobe Flash player

Na Siekierkach nie było żadnego kościoła. W maju nie było możliwe chodzić na majowe nabożeństwo. Przy domu państwa Lewandowskich stał drewniany krzyż. Tam zbieraliśmy się, śpiewaliśmy litanię i pieśni maryjne. Trzeciego maja 1943r. wróciłam właśnie od krzyża do domu. Jeszcze było zupełnie widno. Byłam przy oknie. Spojrzałam na ogród. Widok był piękny, ponieważ kwitły drzewa. Miałam już odejść, gdy nagle wzrok mój zatrzymał się na drzewie rosnącym najbliżej naszego okna…

Na wiśni, w miejscu, w którym pień rozgałęzia się w konary, zobaczyłam postać. Ubrana była w białą suknię koloru reflektorów, jarzeniówek, jak gdyby mgły. To była postać kobiety, młodej dziewczyny. Suknię miała przepasaną niebieską, niezbyt szeroką szarfą. Na głowie miała welon, tylko nie przejrzysty, tego samego koloru. Ręce złożone. Była boso. Na prawym ręku miała biały różaniec. Nie stała bezpośrednio na drzewie, pod stopami miała biały obłoczek. Kwiaty białej wiśni zdawały się martwe przy tej postaci. To było tak bardzo świetliste.

Kiedy to zobaczyłam byłam bardzo zaskoczona. Myślałam, że mi się to wszystko zdaje, że to jest niemożliwe. Bo była bardzo podobna do Matki Bożej malowanej na obrazach. Otworzyłam lufcik, zaczęłam przecierać oczy i patrzeć. Jednak postać nie znikała. Wówczas uważałam, że należy w jakiś sposób godnie Matkę Bożą przywitać. Zaczęłam się modlić. Nie odmawiałam „Zdrowasiek”, modliłam się swoimi słowami. Po powrocie mamy do domu opowiedziałam jej całe to zdarzenie…

Tak 12 – letnia Władzia opowiadała o swoim pierwszym widzeniu Matki Bożej na warszawskich Siekierkach. Jeszcze wiele razy objawienia powtarzały się. Ostatnie miało miejsce 15 września 1949 r. Maryja przepowiedziała, że na tym miejscu powstanie kościół ku Jej czci.

Wybudowali go ojcowie pijarzy. Jego poświęcenia dokonał Prymas Polski kardynał Józef Glemp we wrześniu 1994 r. Natomiast 31 sierpnia 1997 r. kościół ten Ksiądz Prymas wyniósł do rangi sanktuarium maryjnego. Przyjeżdżają tu ludzie modlić się nie tylko z całej Warszawy, ale i z innych miast Polski. Odbywają się wspólne czuwania modlitewne. Zazwyczaj uczestniczy w nich pani Władysława Papis, której objawiła się Matka Boża.

artykuł z „Małego Apostoła” – grudzień 1997 r.

Przy wyszukiwaniu informacji wystarczy wpisać słowo lub jego część.