Get Adobe Flash player

XII Niedziela zwykła – 25.06.2017

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium z racji Kalasantyńskiego Jubileuszu możemy zyskać odpust zupełny wypełniając warunki określone prawem Kościoła Katolickiego.

2. W Sanktuarium obywają się rekolekcje „Ruah” dla dorosłych, prowadzone przez wspólnotę Przymierza Miłosierdzia.

3. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych dziękujemy za Boże miłosierdzie, wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, oraz prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o g. 17.30., a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00.

4. We wtorek, 27 czerwca, doroczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W każdą środę zwracamy się do Niej, naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe.

5. W środę, 28 VI, wspomnienie św. Ireneusza (ok. 130-202), biskupa Lyonu, męczennika i doktora Kościoła.

6. Monstrancja Fatimska to wotum narodu polskiego dla Matki Bożej Fatimskiej z racji 100-lecia objawień fatimskich. Dar został przygotowany przez Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia. Monstrancja wyruszyła w Pielgrzymkę Pokoju z Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach i odwiedza największe ośrodki kultu maryjnego w Polsce. Ideą peregrynacji i adoracji Pana Jezusa w Monstrancji Fatimskiej jest wspólna modlitwa o pokój na świecie oraz zawierzenie rodzin Sercu Maryi. Monstrancja będzie przekazana we wrześniu br. przez pielgrzymów z Podhala oraz osoby niepełnosprawne. Monstrancja przybędzie także do naszego Sanktuarium. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej monstrancji w środę, 28 czerwca, od g. 6.30 do 17.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Będzie ona kontynuowana w kościele do g. 18.30 do 21.00. Wszystkich zapraszamy na adorację. Parafian prosimy o podjęcie dyżurów adoracyjnych. Prosimy, aby się wpisali na listę, która jest wyłożona na stoliku przed pierwszym stopniem ołtarza.

7. W środę, 28 czerwca, modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Markowicza CSsR i grupy Odrodzenie od g. 15.00.

8. W czwartek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy są wielkimi filarami Kościoła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy Bożej opiece wszystkich wierzących, w tym pasterzy Kościoła.

10. Katecheza chrzcielna w piątek, 30 czerwca, o g. 19.00.

11. Przypominamy, że nasza Parafia uczestniczy w charytatywnej akcji prowadzonej przez Polską Caritas: „Pomoc rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim”. Nadal pomagamy pięcioosobowej rodzinie z Aleppo, przekazując jej miesięcznie 600PLN. Skarbona na ten cel jest za ławkami. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom, którzy swymi ofiarami wspierają tę akcję bardzo dziękujemy.

12. Polecamy prasę katolicką. Korzystajmy z niej, aby pogłębić swą formację duchową i poszerzyć swoją wiedzę o Kościele.

13. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy, aby ten czas był bezpiecznym i skutecznym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

14. Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

LEPAK ŁUKASZ TOMASZ, kawaler, katolik, zam. Bydgoszcz, ul. Biziela,
i BIENIEK URSZULA JADWIGA, panna, katoliczka, Warszawa, ul. Żenczykowskiego (Z – II)


PIOTR KRZAK, kawaler, katolik, zamieszkały: Warszawa, ul. Cytrynowa ,
i ANETA JADWIGA MAZUR, panna, katoliczka, zamieszkała: Warszawa, Parafia NMP Matki Miłosierdzia (Z – I)


DAMIAN MIKOŁAJ SZCZERBATY, kawaler, katolik, zam.: W-wa, Par. Św. Augustyna,
i ANNA KAMILA KILJAN, panna, katoliczka, zam. W-wa, ul. Melomanów (Z-I)

Ich przygotowanie do małżeństwa polecajmy na modlitwie Panu Bogu. Jeśli ktokolwiek z wiernych zna przeszkody małżeńskie, które dotyczą w/w osób, jest zobowiązany do ich wyjawienia proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca, zanim zostanie zawarty związek małżeński [kan. 1057, 1069].

A + M + P + I

Przy wyszukiwaniu informacji wystarczy wpisać słowo lub jego część.