Get Adobe Flash player

XXIX Niedziela zwykła, 22 października 2017 r.

1. Dzisiaj w Kościele Powszechnym przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”. Tydzień Misyjny uświadamia, że Kościół jest bardzo różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Przypomina, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy duchownych, zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które dotąd Pana Boga nie poznały albo wiarę zagubiły. Wielkie dzieło misyjne wspieramy dziś ofiarą na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.

3. W łączności z całym Kościołem odmawiamy Różaniec św. Czynimy to codziennie o g. 17.30. Nadto dzieci modlą się na różańcu od poniedziałku do czwartku, o g. 16.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziś przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Z myślą o nich powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby Rodacy, którzy wyemigrowali trwali w wierze ojców i w miłości do Ojczyzny.

5. Modlitwa w intencji Polski pod przewodnictwem o. Józefa Markowicz CSsR i Grupy Odrodzenie w środę 26 października od godz. 15.00.

6. Parafia przygotowuje się do przyjęcia przez młodzież sakramentu Bierzmowania.
w czwartek i piątek, 26 i 27 października, Msza św. o g. 18.00 z udziałem kandydatów do w/w/ sakramentu, a po niej próba ceremonii;
w sobotę, 28 października, sakrament pokuty i pojednania o g. 9.30;
w niedzielę, 29 października, Msza św. z obrzędem bierzmowania o g. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył Ks. bp Wiesław Lechowicz, przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą.

7. W sobotę, 28 października, wspomnienie św. Apostołów Szymona Gorliwego i Judy Tadeusza. W Parafii na Sadybie, odpust parafialny i uroczysta Msza św. o godz. 18.00.

8. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę, 28 października od g. 15.00.

9. Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi w ostatnie soboty miesiąca będzie prowadzić w Sanktuarium „WIECZÓR Z MARYJĄ”, muzyczne uwielbienie Jezusa i Maryi, ubogacone „Traktatem o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Pierwszy „Wieczór z Maryją” w sobotę, 28 października po Mszy Świętej o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

10. Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi poprowadzi także 33 dniowe przygotowanie do ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Osoby, które pragną podjąć taki Akt zawierzenia zapraszamy na spotkanie w niedzielę 5 listopada po Mszy Świętej o g.18.00. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

11. Zbliża się miesiąc modlitwy za zmarłych. Swych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W intencji zmarłych w listopadzie codziennie odmawiamy Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00, a w ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.

A + M + P + I

Przy wyszukiwaniu informacji wystarczy wpisać słowo lub jego część.