Get Adobe Flash player

IV Niedziela Wielkanocna, 22 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W rozpoczynającym się tygodniu Kościół będzie się szczególnie modlił o dar powołań do kapłaństwa, życia konsekrowanego i posługi misyjnej.

2. Spotkanie dzieci przed ich Pierwszą Spowiedzią i Komunią św. dzisiaj o godz. 11.00.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i Pijarskiego Synodu Młodych dzisiaj o g. 16.30.

4. Członkowie ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre Dame wystąpią dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 13.00 z zaproszeniem, by dołączyć do ich wspólnoty. Spotkanie zainteresowanych par tym ruchem odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia, o g. 19.00 w kolegium przy ul. Gwintowej 3.

5. Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi poprowadzi w Sanktuarium 33 dniowe przygotowanie do ofiarowania się Jezusowi przez Maryję według Św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Osoby zainteresowane tym aktem zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy Świętej o g.18.00. Rozpoczęcie rekolekcji nastąpi jutro Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

6. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, będziemy obchodzić jutro, 23 kwietnia.

7. Święto św. Marka Ewangelisty przypada w środę, 25 kwietnia. Jest to także dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, prosimy o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory, by nikomu nie brakowało chleba.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego w sobotę, 28 kwietnia, od godz. 15.00.

9. Wieczór z Maryją i nabożeństwo w ramach 33 dniowych rekolekcji w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

10. Święto patronalne naszej Parafii będziemy obchodzić 3 maja. W tym roku będzie ono połączone z 75 rocznicą pierwszych objawień Jezusa i Maryi Panny na Siekierkach, oraz z zakończeniem Pijarskiego Synodu Młodych. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę, plus Msza św. w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców o g. 15.00. Kazania będzie głosił o. Mirosław Kopczewski, franciszkanin z Niepokalanowa. Zapraszamy do udziału i do funkcji liturgicznych.

11. Spotkanie Rodziców przed Rocznicą Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. ich dzieci, planujemy 6 maja o godz. 11.00.

12. Z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o pomalowaniu prezbiterium i ścian na galerii. Prace trwają. Przewidywany koszt ok. 30.000PLN. Zwracamy się z prośbą o finansowe wsparcie tych działań. Ofiary można złożyć do skarbony przy stoliku z prasą, w zakrystii, kancelarii lub przelewem na konto parafii. Za każdy dar dziękujemy!

13. Został wytyczony i oznakowany mazowiecki odcinek Świętokrzyskiej Drogi św. Jakuba, która prowadzi do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Siekierki znalazły się na tym szlaku. Pani Regina Madej-Janiszek, która uczestniczyła w tym projekcie będzie mówić o tym odcinku i tradycji pielgrzymowania do Santiago de Compostela w DK w Dorożkarnia we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 17.15. Będzie możliwość nabyć przewodnik o Świętokrzyskiej Drodze św. Jakuba. Cena 15.00 zł. Polecamy.

14. Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

JAKUB BAL, katolik, kawaler, zamieszkały w Warszawie, ul. Melomanów
i JUSTYNA KAMILA BUJAK, katoliczka, panna, zamieszkała w Parafii MB Saletyńskiej.(Z-II)


DOMINIK KAZIMIERZ ADAMEK, katolik, kawaler, zamieszkały w Warszawie, ul. Bluszczańska,
i RENATA ANNA RADOMSKA, katoliczka, panna, zamieszkała w Parafii Św. Stefana w Warszawie (Z-I)


PAWEŁ JASKULSKI, katolik, kawaler, zamieszkały w Pułtusku, ul. Słoneczna,
i SYLWIA SZWEDO, katoliczka, panna, zamieszkała w Warszawie, ul. Korzenna (Z-I).

Ich przygotowanie do małżeństwa polecajmy na modlitwie Panu Bogu.
Jeśli ktokolwiek z wiernych zna przeszkody małżeńskie, które dotyczą w/w osób, jest zobowiązany do ich wyjawienia proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca, zanim zostanie zawarty związek małżeński [kan. 1057, 1069].

A + M + P + I

Przy wyszukiwaniu informacji wystarczy wpisać słowo lub jego część.